Ile kosztuje pralka?

Większość pralek nie zawiera akcesoriów rozruchowych, takich jak plastikowe rury lub węże. Niektóre sklepy instalują urządzenia za darmo, ale niektóre pobierają opłatę za dostawę. Jeśli masz problemy z maszyną, być może będziesz musiał kupić części lub uzyskać maszynę zastępczą. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest kupienie zamiast tego środka czyszczącego maszyny, który zwykle zaczyna się od około 5 dolarów. Można również wynająć środek czyszczący myjki, który może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Pralki ładowane od góry są tańsze niż pralki ładowane od przodu

Ogólnie rzecz biorąc, pralki ładowane od przodu są bardziej wydajne w czyszczeniu ubrań i oszczędzają wodę i detergent. Istnieją jednak pewne wady pralek ładowanych od frontu, takie jak konieczność schylania się w celu rozładowania urządzenia i utrzymania uszczelnienia drzwi. Pralka ładowana od przodu jest również droższa w zakupie, obsłudze i utrzymaniu. Zajmuje również dużo więcej miejsca.

Choć pralki ładowane od góry są bardziej stylowe i mogą nie być tak wydajne jak ładowacze czołowe, są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo. One również oszczędzają na wodzie i energii. Pralki ładowane od przodu są mniej skłonne do przeciekania wokół pokrywy, co skutkuje mniejszą ilością wycieków. Pralki ładowane od góry są również tańsze niż ładowane od przodu, co czyni je doskonałym wyborem dla osób dbających o budżet. Jednak pralki ładowane od góry zużywają więcej wody i detergentu, a także mają mniejszą pojemność bębna.

Główną wadą pralek ładowanych od góry jest większe zużycie wody. Niektóre modele zużywają aż 26 galonów wody na jeden ładunek. Niektóre starsze modele używają 1300 watów do podgrzewania wody, podczas gdy te ocenione w Energy Star używają 500 watów. Pralki ładowane od góry również zwykle wymagają więcej detergentu i naprawy, a także ogólnie wymagają więcej energii. Niemniej jednak, pralki ładowane od góry są tańsze niż pralki ładowane od przodu.

W porównaniu z pralkami ładowanymi od przodu, pralki ładowane od góry są lepsze dla tych, którzy mają problemy z plecami. Są one również wyposażone w szeroką gamę pomocnych funkcji. Obejmują one miękkie zamknięcie pokryw, wbudowany dozownik detergentu i możliwość dodania ubrań w połowie cyklu. Ponadto, top-loaders mają tendencję do zbierania kłaczków i dystrybucji zmiękczacza tkanin lepiej niż front-loaders.

Although front-loading washers are more expensive than top-loading machines, they are better for the environment. Maszyny ładowane od przodu mogą się zbytnio zapełnić i przeładować, natomiast top-loadery zużywają dużo mniej wody. Dlatego pralki ładowane od góry są dobrym wyborem dla osób, którym zależy na zużyciu wody. Istnieje wiele pralek ładowanych od góry, które są tańsze niż pralki ładowane od przodu.

Urządzenia typu „wszystko w jednym” z pralko-suszarką kosztują od 700 do 1700 dolarów

W pełni funkcjonujące combo pralko-suszarki może zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Urządzenia te są dostępne w modelach kompaktowych i pełnowymiarowych. Cena pralko-suszarki all-in-one combo waha się od 700 dolarów za kompaktową do ponad 1700 dolarów za pełnowymiarową jednostkę. Cechy pralko-suszarki all-in-one combo różnią się, ale można oczekiwać, że będą miały elektroniczne sterowanie, wiele cykli prania, wanny ze stali nierdzewnej i funkcje redukujące hałas.

Wszystkie pralko-suszarki all-in-one są najlepsze dla dużych gospodarstw domowych. Większość właścicieli domów płaci od 700 do 1700 dolarów za bardzo dużą myjkę z ładunkiem od góry, z czterema do pięciu stóp sześciennych pojemności, trzema ustawieniami temperatury i dopasowaną suszarką. Ceny mogą się wahać od 750 dolarów za kompaktową pralkę do ponad 4500 dolarów za pralko-suszarkę ładowaną od przodu o dużej pojemności z technologią Smart. Niektóre modele mają również dodatkowe cykle prania i ulepszone ustawienia temperatury.

Wszystkie pralko-suszarki w jednym urządzeniu mogą zwiększyć efektywność prania. Podczas gdy samodzielna pralko-suszarka może zrobić więcej prania, czas potrzebny na wysuszenie ubrań jest o połowę krótszy niż pojemność samodzielnego urządzenia. Na szczęście połączone pralko-suszarki nie wymagają od Ciebie przenoszenia ubrań ani zajmowania się skomplikowaną obsługą. Wystarczy, że załadujesz suszarkę o połowę mniejszą niż normalnie do prania.

Dobra pralko-suszarka powinna oferować wygodę all-in-one, a jednocześnie być łatwa w obsłudze i wydajna. Zakup jednego z tych urządzeń to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wystarczy upewnić się, że jesteś przygotowany do dokonania przemyślanych wyborów podczas wybierania jednego. Będą one prawdopodobnie trwać przez lata, jeśli będziesz ich używać odpowiedzialnie. They’ll last you a lifetime!

W porównaniu z samodzielnymi pralko-suszarkami, pralko-suszarki all-in-one lepiej nadają się do małych gospodarstw domowych. Chociaż mogą one zaoszczędzić miejsce, pralko-suszarki all-in-one nie są tak niezawodne jak modele wolnostojące. Jednym z najlepszych modeli jest GE GFQ14ESSNWW, który ma pojemność 2,4 cm, posiada funkcję pary i jest pozbawiony wentylacji. Innym doskonałym wyborem jest Summit SPWD2203P, który posiada bęben o dużej pojemności.

Efektywne energetycznie pralki

Wysoko wydajna pralka może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media. Według American Council for an Energy-Efficient Economy, dzięki odpowiedniej pralce możesz zaoszczędzić nawet 100 dolarów rocznie. Istnieje kilka modeli dostępnych, które są energooszczędne, od tych, które nie wymagają wody lub energii elektrycznej do tych, które zużywają bardzo mało wody. Koszt energooszczędnych pralek zależy od aktualnych kosztów systemu i firmy użyteczności publicznej.

Koszty wody i prądu są różne w różnych stanach, ale w większości obszarów najbardziej wydajne maszyny będą kosztować mniej niż 50 dolarów rocznie. Oszczędności są największe w stanach, gdzie woda i energia elektryczna są drogie. Oszczędności mogą być znaczące, więc rozważ te dwa czynniki podczas zakupów nowej myjki. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, energooszczędna maszyna może być dobrą inwestycją. Jednak zanim dokonasz zakupu, powinieneś znać swoje stawki za energię elektryczną i wodę. Następnie można porównać koszt uruchomienia energooszczędnej pralki z aktualną stawką, aby zobaczyć, czy można zaoszczędzić pieniądze.

Program Energy Star wymaga, aby pralki spełniały określone wymagania, aby się zakwalifikować. Kwalifikujący się model musi mieć zmodyfikowany współczynnik energetyczny (MEF) 2,0 i współczynnik wodny 6,0. W przeciwieństwie do tego, standardowe wymagania federalne dla pralki to MEF 1,26 i WF 9,5. Producenci jednak rzadko publikują te liczby, a ich znalezienie należy do Ciebie. Można jednak zaoszczędzić aż 100 dolarów rocznie z energooszczędnymi pralkami.

Nowe energooszczędne pralki są zazwyczaj większe niż zwykłe modele i posiadają bardziej zaawansowane funkcje. Zazwyczaj są one wyposażone w inteligentne czujniki, które mogą wyczuć wielkość ładunku i dostosować ilość wody potrzebnej do czyszczenia go. Takie urządzenia zazwyczaj dobrze czyszczą przy mniejszej ilości wody, co oznacza, że możesz nawet zaoszczędzić pieniądze na rachunku za wodę. Możesz również kupić inteligentne urządzenie domowe, które steruje pralką. Możesz nawet sterować nim za pomocą telefonu.

Jest wiele modeli o wysokiej wydajności dostępnych, a są też modele, które są wystarczająco przystępne dla średniej wielkości gospodarstw domowych. Whirlpool’s 3.5-cubic-foot High-Efficiency Agitator Top Load Washer ma niski koszt, ale dużą pojemność. Ta maszyna jest również świetna dla gospodarstw domowych z dużą ilością plam. Jeśli nie szukasz pełnowymiarowej maszyny, model ładowany od przodu może być bardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Efektywne energetycznie suszarki

Nowa pralka z oznaczeniem Energy Star może zaoszczędzić do 25 procent kosztów energii. Suszarki to najbardziej energochłonne urządzenia w domu. Mogą zużywać tyle samo energii co pralka, zmywarka czy lodówka. Wysokowydajna pralka pomoże Ci zaoszczędzić 200 dolarów na rachunku za prąd w ciągu całego okresu jej użytkowania. Koszt energooszczędnych suszarek do pralek to inwestycja, która szybko się zwróci, więc rozważ dokonanie zmiany już dziś.

Znajdziesz te energooszczędne suszarki w swoim ulubionym sklepie detalicznym, takim jak Target, Amazon i Walmart. Są one również wyposażone w podwójnie otwierane drzwi, które wahają się, aby wysuszyć ubrania lub pociągnąć w dół, aby je przenieść. Niektóre modele są wyposażone we wbudowane czujniki wykrywające wilgoć i dostosowujące czas suszenia. Zawierają również alerty, które dają znać, kiedy nadejdzie czas na wymianę filtra kłaczków i wyczyszczenie kanałów.

Naklejka EnergyStar to łatwy sposób na porównanie wydajności różnych modeli i zaoszczędzenie na rachunkach za prąd. Listed below jest porównanie między różnymi energooszczędnymi pralkami. Niektóre z droższych modeli mogą nie być tak wydajne jak niższe modele. Jakkolwiek, ty możesz znajdować model z etykietą EnergyGuide i porównywać koszty biegać je versus droższy jeden. Podczas gdy cena energooszczędnych suszarek dla pralki może być kilka sto dolarów więcej niż standardowa jednostka, ty możesz kwalifikować się dla użytkowego rabatu. W niektóre terenach, rabaty są up to $75! Baza danych państwa zachęty dla odnawialnych i wydajności (DSIRE) ma poręczny listing rabaty.

Nowa odzieżowa myjka z Energy Star oceną ratuje ciebie pieniądze w długiej perspektywie. Te maszyny mają wysokie prędkości wirowania i używają mniej wody podczas cyklu wirowania. Wysoko wydajne pralki używają wokoło 25 procent mniej energię i 33 procent mniej wodę niż ich poprzednicy. Mają też tendencję do zużywania mniejszej ilości wody i detergentu. Korzyści z energooszczędnych pralek i suszarek do ubrań są liczne. Jeśli nie jesteś pewien, który model kupić, sprawdź u producenta.